/ 15 Ağustos 2012, Çarşamba / Mutfak Püf Noktaları


Mutfağımızdan eksik etmediğimiz yemeklere farklı bir lezzet katan tereyağı çok lezzetli bir katı yağ çeşididir. Peki tereyağının sağlığımıza yararı var mı? İşte detaylı bilgiler:

Tereyağı, bağırsak rahatsızlıklarından, sinir iltihaplarına kadar birçok sağlık sorunu üzerinde etkili. İşte tereyağının bilinmeyen özelliklerinden bazıları. Tereyağının vücut üzerinde eritici ve çözücü etkisi bulunmaktadır. Ancak bu etki sert bedenler üzerinde etkili değildir.

Bağırsaklarda meydana gelen ağrıların dindirilmesinde etkilidir. Sinir iltihaplarına karşı yararlı etkileri bulunmaktadır. Ayrıca yaraların iltihaplarını çözerek iyileşme sürecini hızlandırır. Tereyağı vücut güzelliğine katkı sağlıyor.

Vücut terayağı ile ovulduğun da bedeni besler ve şişmanlatır. Ayrıca cilt dengesini koruyan etkisi nedeniyle cildin gençleşmesini ve parlak görünmesini sağlar. Vücutta nemlendirici etkisi bulunmaktadır. Soğuğa karşı tereyağı! Soğuk nedeniyle oluşan öksürük üzerinde etkilidir. Zatürreye karşı etkilidir. Badem ve şekerle birlikte kullanıldığında etkisi daha da artar. Tereyağ, zehirlere karşı etkilidir. Yılan sokmalarında yılanın soktuğu yere pomat olarak tatbik edilmesi yeterlidir.

Not:
Mutfağınızda mümkün oldukça organik ve sağlıklı bir yağ olan tereyağını kullanmanızı tavsiye ediyorum.

print


Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.