/ 04 Şubat 2015, Çarşamba / Mutfak Kültür Sanat


Verilen Eğitimler- Aşçılık Sanatı, Gıda Yönetimi, Pasta ve ekmek Sanatı, Şarap Sanatı, İşletmecilik(restaurant Yönetimi), Yemek&Teknoloji

1895 yılında kurulan Le Cordon Bleu aşçılık okulunun 13 ülkedeki 25 şubesinde yaklaşık 75 farklı ülkeden gelen öğrenciler, her yıl dünya mutfağı ve işletmecilik üzerine ders görüyor. Le Cordon Bleu’de Aşçılık ve Pastacılık eğitimi Temel, Orta ve İleri düzey kurslarından oluşmakta.

Hem Aşçılık hem de Pastacılık eğitiminin ayrı ayrı sunulduğu ve her biri toplam üç seviyeden oluşan programlarda, her bir seviyenin sonunda öğrenciler Aşçılık ya da Pastacılık sertifikası edinmeye hak kazanırlar. Diploma alabilmeniz için de pastacılık ya da aşçılık programlarından her 3 seviyeyi başarıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Her seviyenin yaklaşık eğitim süresi 3 ay kadardır. Katılımcılar ‘Le Grand Diplome’ ile ise Aşçılık ve Pastacılık diplomasını aynı anda 1 yıldan daha kısa bir sürede alabilir. Le Cordon Bleu yılda iki kez ‘yoğunlaştırılmış programlar’ sunar ve böylelikle öğrenciler 6 haftadan daha kısa bir sürede sertifikalarını almaya da hak kazanırlar. Her seviye için (her 3 ay için) yaklaşık ücret 22.000$ dır.

print


Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.