/ 22 Ekim 2013, Salı / Yemek ve Kahvaltı Mekanları


Etin tarihi kadar köklü ve güçlü bir geçmişe sahip Kılıç Ailesi;kuruluşundan itibaren Musa KILIÇ, Hacı Ali KILIÇ ve Mehmet KILIÇ ortaklığı ile markalaşmak adına sürekli gelişim sağlamışlardır.

1950’li yıllara kadar İstanbul’a; Trabzon Limanından gemi ile canlı hayvan ticaretini Erzincan menşeili gerçekleştiren Kılıç ailesi,1950’den sonra İstanbul “Canlı Hayvan Borsası” kurucuları arasında yer alarak bu büyük oluşumun tohumlarını atmışlardır.

Bir sonraki kuşak ise; 1983 yılında toptan ve perakende et satışı ile ilk mağazasını İstanbul Anadolu yakasında açmıştır. Kuşaklar arası; zaman, emek, birikim ve birleşim ile yılların tecrübesi nesillere aktarılmıştır.

İlk şart olarak: insan sağlık ve emniyeti düşünülüp, İslami hassasiyet ile hareket edilmiştir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ve mutluluğu temel prensipler arasında tutulmuştur.

Sosyal ve mesleki oluşumlarını kusursuz bir şekilde devam ettiren Kılıç ailesi; ilk perakende satış deneyimini Nur Kasap adı altında gerçekleştirmiştir. Benzerleri arasında, niteliği ile ön plana çıkan Kılıç Ailesi’nin duayen kurucuları Hacı Bayram, Ramazan ve Hacı Ali KILIÇ kardeşler, sektörün ileri gelenleri olarak 2004 yılından itibaren isim değişikliğine giderek, müşterilerine Gıpta Et olarak hizmet vermeye devam etmişlerdir.

Yarım asrı aşkın bilgi, tecrübe ve deneyim doğrultusunda çiğ et sektöründeki başarılı çizgilerini, bir et restoranı ile taçlandırıp; kırmızı etin eşsiz tadını “Kırmızı İnci” ile anlamlandırmışlardır.

Et hakkında konuşmak her zaman çekicidir ve hiç kuşkusuz et denilince akla gelen ilk renk: Kırmızıdır…

Kırmızı et bir doğa mucizesidir. Tıpkı İstiridye içindeki bir inci gibi eşsiz, göz alıcı ve muazzam güzelliğe sahip bu mucize, ancak bir insan eli ile değer ve lezzet kazanır.

Et kültürünü bir sanata dönüştüren Gıpta, sizi bu eşsiz “Kırmızı İnci” deneyimini yaşamaya davet ediyor. İçine sadece baharatların değil; tecrübe, deneyim ve el lezzetinin de katıldığı bu gurme tatlar, daha önce tecrübe etmediğiniz bir lezzet şöleni sunuyor.

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi
Hızır Reis Caddesi
Pertev Sokak No:2
Tuzla – İstanbul
Telefon: 0 216 446 27 28 – 26
Web: http://www.kirmiziinci.com

print


Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.