/ 04 Şubat 2015, Çarşamba / Mutfak Kültür Sanat


Verilen Eğitimler- Aşçılık Sanatı, Gıda Yönetimi, Pastacılık ve Ekmekcilik Sanatı, Şarap uzmanlığı, İşletmecilik Lisans ve Önlisans Programları

“Culinary Insitiude of America” yemek okulu dünyanın en iyi yemek okulu olarak profesyoneller tarafından en çok tercih edilen okuldur. 1946 yılında Newyork Hyde Park’da kurulmuştur.

Daha sonra başka bir şube açarak büyük kampüsünü Napa vadisine taşımış ve orada “Culinary Institute of America at Greystone” okulunu kurmuştur. Bu okulun verdiği eğitim hem yemek üzerine hem pasta ve çikolata üzerinedir.

Bu okulda 4 senelik eğitiminizi ve üzerine de zorunlu stajınızı tamamladıktan sonra Üniversite diplomanızı alabilirsiniz. Bu okula gitmek isteyen kişiler tarafından zorunlu olarak istenen özellik ise gıda endüstrisinde en az 6 aylık bir deneyimdir. Bunun nedeni de bu sektörü gerçekten istediğinize karar vermenizdir. Sömestir başına ücreti 10.000$ olan okuldan Üniversite diploması alabilmeniz için 38 ay, önlisansınızı tamamlamanız içinse 21 ay okula devam etmeniz gerekmektedir.

print


Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.