Minik Pizzalar

19 Mart 2015, Perşembe | yazdı

Atıştırmalık minik pizzalarınızın yapımı oldukça kolay ve pratik. Çocuklarınız bu minik pizzalara bayılacak. Minik pizzalarınızı yaparken yaratacılığınızı konuşturabilirsiniz. Fotoğraflara bakarak kendi tarzınızı pizzalarınıza yansıtabilirsiniz. Afiyet olsun…

Devamı...

Pastırmalı Milföy Tarifi

19 Mart 2015, Perşembe | yazdı

Milföy hamuru ve pastırma ile yapılan leziz bir kıtır börek. Milföylerinizi uzunluğuna keseceksiniz ve aynı uzunlukta pastırmalarınızı içine ekleyeceksiniz. Resimdeki gibi burgu şekline getirip üzerine yumurta sarısı sürüp tepsiye dizip fırına süreceksiniz. Fotoğraflara bakarak böreğinizi en güzel şekilde hazırlayabilirsiniz ve fırında pişirebilirsiniz.

Devamı...

Kaşarlı Ekmek Dilimleri

19 Mart 2015, Perşembe | yazdı

Kaşarlı ekmek dilimleri için, öncelikle bir iki tane fotoğraftaki gibi ekmek gerekiyor. Kutu krema, kaşar dilimleri ve çedar peyniri ilave edilip pişirilen kaşarlı ekmek dilimlerinin tadına doyamayacaksınız. Fotoğraflara bakarak ekmek dilimlerinizi hazırlayabilirsiniz.

Devamı...
Yorum Yok

Sosisli Çubuk Makarna

19 Mart 2015, Perşembe | yazdı

Çubuk makarnayı pişirirken çocukların daha keyifle makarna yemesini istiyorsanız çubuk makarnaları sosislere batırarak daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Size lazım olan sadece bir paket çubuk makarna ve bir paket sosis. Yapımı oldukça kolay ve pratik olan sosisli makarnayı mutlaka denemelisiniz.

Devamı...
Yorum Yok

Büryan Pilavı

06 Mart 2015, Cuma | yazdı

Aksaray yöresine ait lezzetli bir pilav olan büryan pilavını çok seveceksiniz. Sivas ve Bitlis yörelerinde de sıkça yapılan bir pilavdır. Bu pilavda bulgur ve pirinç bir arada kullanılmaktadır. Pilavın bir özelliği de fırında pişirilmesidir. Kuzu etli olarak hazırlanan pilav oldukça doyurucu ve besleyicidir. Malzemeler: 1 kg kuşbaşı kuzu eti 100 gram kuyruk yağı 2 su […]

Devamı...